Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Cera problematyczna nazywana inaczej trądzikową to zmora nie tylko nastolatków, ale wielu dorosłych ludzi. Do jej pielęgnacji trzeba dopasowywać specjalne kosmetyki, które nie tylko jej nie podrażnią, ale również oczyszczą ją z martwego naskórka i zabezpiecza przed nadmiernym działaniem promieni UV. Najtańsze i zarazem najlepsze z nich znajdziesz dzięki kuplio.pl – najlepszej stronie w sieci z kodami rabatowymi.

Cera problematyczna charakterystyka

Skóra problematyczna, czyli trądzikowa to taka, na której widoczne są krosty, grudki i zaskórniaki. Jednocześnie cera jest tłusta i lepka w dotyku. Dzieje się tak ze względu na nadmiar łoju na skórze. Spowodowane jest to nadaktywnością hormonalną, która objawia się najczęściej w wieku nastoletnim. Z tego powodu cera problematyczna jest zmorą większości dorastających chłopców oraz dziewczyn, którzy muszą znosić brzydko wyglądające tany zapalne na swojej twarzy.

Jak pielęgnować skórę problematyczną?

Podstawą dbania o skórę problematyczną jest cykliczne usuwanie nadmiaru sebum (łoju) z jej powierzchni, a jednocześnie pozbywania się bytujących na niej bakterii. Należy stosować kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej, najlepiej ściągające i oczyszczające. Wybierając odpowiednie preparaty warto unikać tych na bazie alkoholu, zwłaszcza etanolu, gdyż ten działa degenerująco na płaszcz hydrolipidowy skóry. Oczyszczanie twarzy powinno odbywać się przy pomocy pianki lub emulsji. Co jakiś czas warto również wykonywać oczyszczający peeling w celu usunięcia zbędnego, martwego naskórka. Dodatkowo należy odżywiać i nawilżać skórę kremami wyciszającymi produkcję łoju, a także chroniącymi ją przed działaniem promieni UV.

Gdzie kupować kosmetyki do skóry problematycznej?

Chcąc utrzymać w dobrej kondycji skórę problematyczną, warto stosować wyspecjalizowane kosmetyki, dedykowane do problemów z trądzikiem. Znaleźć je można w drogeriach oraz aptekach – stacjonarnych, jak i tych internetowych. Niektóre produkty można spotkać również w sklepach dla dzieci i młodzieży np. w Smyku. W celu łagodzenia problemów skórnych należy kupować je cyklicznie, co rodzi ryzyko dużych wydatków. W tym celu warto zastanowić się nad możliwością obniżki kosmetyków. Możemy to zrobić korzystając ze specjalnych promocji lub kodów rabatowych.

Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi o rozwodzie?

Kody rabatowe na kosmetyki

Kod rabatowy obniża cenę artykułów, które posiadamy w koszyku wybranego sklepu internetowego. Aby znaleźć odpowiedni dla naszych zapotrzebowani, warto skorzystać z popularnych wyszukiwarek promocji i okazji. Najlepszą z nich jest kuplio.pl, która dzięki swojej przejrzystości może służyć wszystkim osobom w każdym wieku. To tam znajdziemy m.in. smyk kod rabatowy, który upoważni nas do promocyjnych zakupów kosmetyków dla dzieci i młodzieży. Z kuplio.pl nie tylko szybko i bezboleśnie rozwiążemy wszystkie swoje problemy z cerą trądzikową, ale również oszczędzimy mnóstwo pieniędzy. Ucieszą się z tego zwłaszcza nastolatkowie, którzy za zaoszczędzoną gotówkę będą mogły kupić sobie nowe ciuchy lub wyjść gdzieś ze znajomymi.

Udostępnij