Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który pozwala na uzyskanie jaśniejszego koloru włosów niż ten, który posiadasz obecnie. Możesz spróbować samodzielnie rozjaśnić kosmyki w domu. Dowiedz się więcej!

Rozjaśnianie włosów pozwala na diametralną modyfikację koloru. Niezależnie od tego, czy chcesz szybko zmienić swój wygląd, czy po prostu zależy ci na tym, aby podążać za trendami, musisz wiedzieć, że ten zabieg najbezpieczniej przeprowadzić w salonie fryzjerskim. Gdy jednak brakuje ci czasu lub pieniędzy na wizytę u profesjonalisty, to rozważ rozjaśnianie kosmyków w domu. Przeczytaj, na czym dokładniej polega rozjaśnianie włosów!

Czym jest rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który może sprawić, że twoje włosy staną się jaśniejsze o jeden lub kilka tonów. Jest to możliwe dzięki pozbawieniu włosów ich naturalnego pigmentu. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie tego efektu, aczkolwiek wybór konkretnej metody zawsze musi być dobrze przemyślany i zależny m.in. od kondycji włosów.

Czy da się uzyskać kolor blond na ciemnych włosach?

Rozjaśnianie bardzo ciemnych czy czarnych włosów bywa trudne, ale nie niemożliwe. Przede wszystkim wymaga uzbrojenia się w cierpliwość, ponieważ jest to czasochłonny proces. Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów w zaufanym salonie fryzjerskim, jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, to spróbuj samodzielnie uzyskać wymarzony kolor. Niezbędne będzie zastosowanie rozjaśniacza – najlepiej, aby był to profesjonalny rozjaśniacz z oksydantem 3–6%.

Jak krok po kroku rozjaśnić ciemne włosy?

Zanim zabierzesz się za rozjaśnianie włosów, to pamiętaj, aby ich nie myć. Jeśli je oczyścisz, to niestety będą bardziej narażone na uszkodzenia, dlatego postaraj się je umyć 24–48 godzin przed zabiegiem. 

  1. Uczesz włosy i podziel je na małe partie. Dolną część włosów pozostaw do farbowania, natomiast pozostałe upnij spinkami.
  2. Załóż rękawiczki i połącz proszek z oksydantem na gładką masę.
  3. Zaaplikuj produkt na kosmyki z tyłu głowy, a później przystąp do jego nakładania na resztę partii włosów.
  4. Pozostaw produkt na włosach na czas określony w instrukcji.
  5. Po upływie czasu dokładnie umyj włosy szamponem, możesz również nałożyć toner do włosów, a na koniec zaaplikuj maskę odżywczą. 
Czytaj również:   Jak powiedzieć partnerowi o trądziku na plecach? Zasady pielęgnacji skóry z niedoskonałościami 

Jak rozjaśnić jasne włosy bez użycia rozjaśniacza?

Niektórzy uważają, że aby uzyskać piękny blond, wystarczy nałożyć na ciemne włosy farbę w odcieniu blondu. Niestety nie jest to takie proste, choć warto podkreślić, że ten sposób może się sprawdzić u posiadaczy jasnych włosów. Jeśli zaliczasz się do tego grona i chciałbyś, aby twoje kosmyki były jaśniejsze o odcień lub dwa, farba bez amoniaku blond sprawdzi się idealnie. Jedyne co musisz zrobić, to udać się do drogerii po farbę rozjaśniającą i zaaplikować ją na włosy. Taki produkt nada twoim włosom oczekiwany kolor, a także zabezpieczy je i odżywi, dzięki zawartości cennych substancji. W przypadku jasnych włosów zwykle niepotrzebne jest zastosowanie rozjaśniacza.

Jak pielęgnować włosy rozjaśnione? 

Rozjaśnianie włosów sprawia, że kosmyki mogą stać się bardzo delikatne, splątane i suche. Z tego względu wymagają szczególnej opieki. Musisz zadbać przede wszystkim o ich odpowiednie nawilżanie – sięgaj zatem po odżywki, które zawierają humektanty (np. aloes, miód, mocznik, czy glicerynę) i emolienty (np. oleje). Natomiast do oczyszczania włosów świetnie sprawdza się delikatny szampon o kwaśnym pH lub szampon stworzony dla najmłodszych. Poza tym:

  • nie używaj suszarki, lokówki, ani prostownicy;
  • regularnie podcinaj końcówki u fryzjera;
  • staraj się myć włosy jak najrzadziej;
  • unikaj silikonów, które są ciężko zmywalne i blokują łuskę włosa. 

Czy istnieją naturalne metody rozjaśniania włosów?

Jeśli obawiasz się powyższych sposobów na rozjaśnienie włosów, to możesz wypróbować naturalne metody. Popularne jest szczególnie rozjaśnianie włosów cytryną – wyciśnij nieco soku z jednej lub kilku cytryn, rozcieńcz go wodą w proporcjach 1:3 i wetrzyj w suche włosy. Równie dobrze może sprawdzić się miód, ocet winny, czy rumianek. 

Wiesz już, co musisz zrobić, aby stać się blondynką. Pamiętaj również o tym, aby niezależnie od wybranej metody rozjaśniania włosów, stosować się do wszystkich zaleceń producenta produktu rozjaśniającego, aby osiągnąć wymarzony blond. 

Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi, że chcę mieć dziecko?

Udostępnij