Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko co kojarzy się z wojskowością jest solidne. Jeżeli ktoś miał chociaż przez chwilę na własność rzeczy, które są związane z wojskiem ten wie, że są to produkty najwyższej jakości – w końcu żołnierz musi mieć wszystko co najlepsze.

Marki oczywiście starają się na każdym kroku przekonywać nas, że ich artykuły zawsze odpowiadają wysokiej cenie, jednak produkty przeznaczone dla armii są półkę wyżej. Postanowiliśmy więc stworzyć artykuł, w którym powiemy parę słów o zegarkach wojskowych na przykładzie marek Garmin oraz Traser. Jesteśmy przekonani, że nasze wskazówki będą dla was praktyczne, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do lektury poniższego artykułu.

Czy zegarki wojskowe są niezniszczalne?

Sztuka wojskowa na przestrzeni lat znacznie uległa zmianie. Armie również korzystają z postępu technologicznego, jednak żaden żołnierz nie chce być w tyle i korzystać ze sprzętu niższej jakości. Sama popularność takich zegarków jest ogromna nie tylko wśród wielbicieli militariów, ale również i aktywnych sportowo. Nie każdy przecież może zostać wojskowym, ale miłośników sportów ekstremalnych i sztuki survivalu czy biwakowania nie brakuje, również w naszym kraju. 

Należy zapytać, jakie cechy musi mieć zegarek wojskowy? Przede wszystkim musi on wspierać taką osobę w ich działaniach, ale ma być też duży i czytelny. Często okazuje się, że nie ma wiele czasu na podjęcie decyzji, a warunki atmosferyczne niekoniecznie muszą być naszym orędownikiem. Warto zwrócić też uwagę na samą kolorystykę zegarków, które powinny być w ciemnych kolorach, by wtapiać się w tło i nie wyróżniać poprzez pstrokate barwy. Wojskowy zegarek musi mieć dużą kopertę umożliwiają prosty odczyt, a dodatkowo powinien być wyposażony w podświetlenie, by pozwolić takiej osobie na działania, gdy na zewnątrz jest ciemno i nie da się już za pomocą światła dziennego uzyskać pomiar na wyświetlaczu.

Czytaj również:   Chcesz stać się blondynką? Zobacz, jak rozjaśnić włosy i dbać o nie, by prezentowały się zachwycająco pięknie!

Pytanie o niezniszczalność takiego produktu jest jak najbardziej zasadne. Zegarki wojskowe muszą być wytrzymałe, aby nawet w trudnych warunkach, czy nawet lekkich otarć bądź uderzeń, można było wyjść cało. Istotnymi czynnikami powinna być więc solidna tarcza, która musi chronić przed usterkami, zachlapaniem wodą oraz błotem czy też być odporna na pył, padający grad, a dodatkowo musi solidnie utrzymywać się na ręku. Jasnym jest, że jeżeli będziemy chcieli na siłę zniszczyć taki zegarek, to zapewne się to uda.

Garmin – zaawansowane urządzenie dla profesjonalistów

Zegarek dla osób będących profesjonalistami w swojej dzieci powinien przede wszystkim umożliwić i wspierać ich rozwój, ale też musi być trwałym produktem. Nikt nie chce kupować zegarka, który być może ładnie wygląda i jak najbardziej wpasowuje się w technikę wojskową, jednak nie idzie za tym jakość. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą zegarki Garmin – to produkty odpowiednie dla prawdziwych profesjonalistów!

Posiadanie zegarka Garmin daje wiele korzyści. Wynika to z technologii, która się pojawia w tych sprzętach. Przede wszystkim mowa o Fenix GPS oraz GLONASS. Każdy wielbiciel sztuki wojskowej powinien mieć narzędzia pozwalające mu na sprawniejszą pracę w terenie. Nadajnik GPS jest absolutną podstawą, a te dwa niezależne systemy nawigacji to umożliwiają. Nie można zapomnieć o tym, że sprawność fizyczna w tym przypadku jest niepodważalna, a takie funkcje jak sprawdzanie pulsu czy nawet ruchów tułowia pozwalają na bycie jeszcze większym profesjonalistą w swoim fachu.

Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie mają potężną armię przodującą w najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach. Dlatego amerykański producent jakim jest Garmin ma świadomość, że stworzenie dobrego zegarka wojskowego to podstawa. Minimalistyczny wygląd, maksimum możliwości zamknięte w najlepszych mechanizmach jest prawdziwym obowiązkiem.

Traser, czyli wszechstronny zegarek taktyczny

Zegarek taktyczny przeznaczonych dla osób aktywnych powinien być wszechstronny. Nie może być tak, że dany model reklamowany jako wojskowy świetnie się sprawdza tylko na świeżym powietrzu. Musi być to prawdziwe „centrum dowodzenia”, które pomoże takiej osobie w trudnych warunkach. Militarny zegarek musi się wygodnie nosić na ręku, ale musi być on skuteczny. Marka Traser od lat specjalizuje się w produkcji urządzeń dla żołnierzy oraz miłośników sztuki wojskowej. Ten szwajcarski producent ma ogromne doświadczenie, ale nie tylko to go charakteryzuje. Jest to cały czas świadomość rozwoju technologii oraz ułatwianie wykonywania żołnierzom wszelkich działań.

Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi o ciąży?

Prawdziwą innowacją produktów tworzonych przez Traser było zastosowanie trytu pozwalającego na emitowanie światła. Okazało się, że solidność produktów wpłynęła na to, że amerykańscy żołnierze chętnie decydowali się na produkty tej marki. Nie tylko jednak oni im zaufali, ale również atleci, którzy zauważyli, że takie czasomierze mogą wpłynąć na poprawę wyników. Z zegarkami Traser można nurkować na głębokie wysokości z akwalungiem lub bez niego, co naprawdę uwiarygadnia markę.

Zegarek wojskowy – gdy liczy się niezawodność

Trzeba powiedzieć, że nawet najlepszy zegarek nie zastąpi podstawowych umiejętności żołnierza, czy też osoby zajmującej się survivalem. Nie zmienia to jednak faktu, że dobry zegarek wojskowy może poprawić orientację w terenie, czy też dać inne możliwości. Zegarek dla żołnierza to sprzęt mający spore możliwości, więc grzechem jest ich nie wykorzystać. W dzisiejszych czasach wojna i rywalizacja pomiędzy armiami odbywają się w dużej mierze na technologie, co sprawia, że zakup takiego zegarka może bezpośrednio wspomóc działania rekruta.

Udostępnij