Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Nie da się ukryć, że prędzej czy później w każdej kobiecie obudzi się instynkt macierzyński. Wówczas panie jasno czują, że są one gotowe na dziecko. Niemniej jednak w przypadku panów, sprawa wygląda inaczej, a tematy o posiadaniu potomstwa są dość sprawnie omijane. Tak więc jak powiedzieć mężowi, że chcę mieć dziecko?

Chcę mieć dziecko!- jak powiedzieć o tym mężowi?

Panie dość wyraźnie odczuwają chęć posiadania potomstwa. Tak naprawdę, instynkt macierzyński, który głęboko zakorzeniony jest w podświadomości kobiety, może dać o sobie znać nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Niemniej jednak, by tak się stało kobieta musi się czuć spełniona zarówno pod względem zawodowym, a także i prywatnym. Wówczas czuje się ona szczęśliwa oraz bezpieczna, co doprowadza do obudzenia się w niej pragnienia o posiadaniu rodziny. Jednak w przypadku panów, sytuacja ta nie prezentuje się już w tak oczywisty sposób. Nie jest tajemnicą, iż często mówi się, że panowie potrzebują więcej czasu niż kobiety na to, by podjąć decyzję o posiadaniu potomstwa. Nie obrażając panów, często wskazuje się również na to, że pod względem emocjonalnym dojrzewają oni nieco później niż kobiety. Z tego też względu nie można oczekiwać od nich, że będą oni gotowi na posiadanie potomstwa dokładnie w tym samym czasie co ich partnerki. Co więcej, nawet jeśli panowie czują wewnętrznie instynkt, a także chęć posiadania potomstwa, zwykle nie są oni o tym jasno zakomunikować swojej partnerce, co często po prostu wynika z obawy przed jej reakcją. Panowie posiadają o wiele bardziej skomplikowany system wyrażania własnych emocji i pragnień, więc jeśli to partnerka chce powiedzieć mu o chęci posiadania potomstwa, powinna odpowiednio przygotować się do tej rozmowy. Co więcej, warto również wybrać odpowiedni moment na jej przeprowadzenie, także jeśli chcesz powiedzieć mężowi o tym, że czujesz wewnętrzną potrzebę posiadania dzieci i jesteś na to gotowa, musi również przygotować na to swojego partnera!

Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi o zdradzie?

Jak powiedzieć mężowi, że chcę mieć dziecko?

Wspomniane już zostało, że panie muszą odpowiednio przygotować się do rozmowy z panem odnośnie dzieci. W pierwszej kolejności powinny one wiedzieć, że przyjęcie zbyt agresywnej i zbyt wymagającej postawy może panów skuteczni zniechęcić. Panie powinny przede wszystkim więc wybrać odpowiedni moment, w którym ich partner nie jest zmęczony, ani na jego myśli i słowa nie wpływają żadne inne czynniki. Co więcej, warto również zaaranżować w tym celu romantyczną kolację lub obiad w zaciszu domowym. Im bardziej partnerki rozładują napięcie i nie dadzą po sobie poznać, że przygotowały się do prawdziwie trudnej rozmowy, tym dla nich lepiej. Partner z pewnością nie powinien spodziewać się, że czeka ich rozmowa o dziecku. Kolejnym niezwykle istotnym elementem jest sposób, w jaki panie rozpoczną. Z pewnością nie warto od razu atakować partnera i wyrażać dosłownie swoich chęci już w pierwszych dwóch słowach. Partner może bowiem szybko czuć się zbyt mocno przytłoczony zaistniałą sytuacją, a mechanizmy obronne każą mu jak najszybciej zmienić temat lub po prostu w dość drastyczny sposób uciąć rozmowę. Partnerka powinna również w dość uważny sposób obserwować reakcję partnera. Jeśli tylko zauważy, że podczas dalszego kontynuowania tematu posiadania potomstwa, jej partner staje się nerwowy, rozgląda się na boki, a także nerwowo poprawia koszulę lub zegarek- jeśli takowy posiada- powinna możliwie szybko zakończyć tą konwersację i zmienić temat. Kolejno może ponownie poruszyć ten temat gdy partner nieco ochłonie i oswoi się z myślą, że jego wybranka zakomunikowała mu chęć posiadania dzieci. Warto również dać mężczyznom trochę czasu, by mogli oni dokładnie przemyśleć sytuację, a także zaadoptować się do niej i ustosunkować w odpowiedni sposób. Partnerka jednak powinna wykazać się dużą dozą wyczucia oraz cierpliwości.

Czytaj również:   Sklep z zegarkami w Warszawie - tam znajdziesz model, stworzony dla Ciebie!

Udostępnij