Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Zdrada męża to jedno z bardziej traumatycznych wydarzeń i może doprowadzić nawet do rozwodu. W tym artykule podpowiadamy, jak powiedzieć mężowi, że wiem o jego zdradzie w najlepszy dla Ciebie sposób.

Traumatyczny moment

Niektóre kobiety przeczuwają zdradę bardzo wcześnie, wyczuwając ją za pomocą intuicji, a później jedynie upewniają się co do swoich przeczuć, szukając dowodów. Dla innych jest to szok, bo przypadkiem odkryły coś, czego zupełnie się nie spodziewały. Niezależnie od stopnia przygotowania na tą sytuację, jest to dla kobiety ciężki emocjonalnie moment. Wybucha złością na partnera, żalem, a następnie przechodzi przez wszystkie etapy żałoby. Niektóre zdrady kończą się rozwodem, inne są momentem przełomowym i finalnie ratują małżeństwo. Jest to w każdym razie moment przełomowy i ciężko przewidzieć, co wydarzy się dalej. Dlatego warto zastanowić się, jak powiedzieć mężowi, że wiem o jego zdradzie i przeprowadzić tą rozmowę w najlepszy dla siebie sposób.

Przede wszystkim zachowaj spokój

Ciężko przygotować się do rozmowy o zdradzie lub przeprowadzić ją bez emocji. Warto jednak zrobić to możliwie spokojnie. Nie chodzi tutaj o to, żeby na siłę unikać awantury lub chronić męża. Najważniejsze jest to, że poprzez unikanie gwałtownych emocji, kłótni i agresji kobieta może ochronić siebie i zadbać o to, żeby jeszcze ciężej nie przechodzić całego procesu. 

Znajdź odpowiedni czas i miejsce

Postaraj się nie napadać na męża w pracy lub innym miejscu publicznym. Dramatyczna scena z pewnością nic Ci nie pomoże, a jedynie narazi Cię na kompromitację. Postaraj się więc przeprowadzić rozmowę sam na sam, w domu, w momencie, kiedy poczujesz się dostatecznie silna i gotowa. 

Przedstaw dowody

Mężczyzna może próbować kłamać lub Tobą manipulować – więc postaraj się przedstawić mu faktyczne dowody jego zdrady. Pokaż zdjęcia, zrzuty ekranu lub opisz dokładnie sytuację, w której dowiedziałaś się o zdradzie. Postaraj się być rzeczowa i jasno powiedz o swoich uczuciach. Powiedz, czego teraz oczekujesz. Jeżeli bardzo się denerwujesz, napisz sobie kartkę ze ściągą, która pomoże Ci podczas rozmowy. 

Czytaj również:   Chcesz stać się blondynką? Zobacz, jak rozjaśnić włosy i dbać o nie, by prezentowały się zachwycająco pięknie!

Wysłuchaj go

Każdy ma prawo do wyjaśnień. Jeżeli Twój mąż będzie chciał wytłumaczyć swoje zachowanie, pozwól mu na to (oczywiście jeżeli czujesz się na siłach). Słuchaj uważnie tego, co mówi. Staraj się nie reagować agresją i negowaniem. Nie wchodź mu w słowa i pozwól skończyć. Jeżeli nie czujesz się na siłach słuchać jego wyjaśnień, poproś o przełożenie rozmowy na inny dzień. 

Nie bój się szukać pomocy profesjonalistów

Jeżeli czujesz, że podczas rozmowy o zdradzie Twój partner manipuluje lub kłamie, a Ty nie jesteś dostatecznie silna, żeby sama sobie z tym poradzić, poproś o pomoc profesjonalnego mediatora. Znajdziesz go w poradniach rodzinnych. Obecność osoby trzeciej podczas rozmowy o zdradzie może ułatwić wyrażenie emocji oraz zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju. 

Jeżeli nie wiesz jak powiedzieć mężowi, że wiem o jego zdradzie, możesz również skorzystać z telefonu zaufania lub w ostateczności porozmawiać z zaufaną przyjaciółką. 

Daj sobie czas 

Nie musisz spieszyć się z przeprowadzaniem rozmowy o zdradzie męża. Poczekaj, aż minie pierwszy szok. Pamiętaj, że działanie pod wpływem silnych emocji może spowodować, że powiesz zbyt wiele, nie osiągając zamierzonego efektu, lub nie będziesz w stanie logicznie mówić o swoich emocjach i potrzebach. Warto przed rozmową z mężem porozmawiać z bliską osobą, która okaże nam zrozumienie i współczucie. 

Upewnij się, że masz rację

Zanim rzucisz jakiekolwiek oskarżenia, upewnij się, że się nie mylisz. Relacja koleżanki lub domysły nie są dostatecznym dowodem na zdradę – a fałszywe oskarżenie może bardzo zaszkodzić relacji. 

Zaakceptuj 

Zdrada jest przełomowym momentem związku, po którym może dojść do rozwodu lub przepracowania relacji, a nawet jej wzmocnienia. Niestety, zupełnie nie da się przewidzieć, co wydarzy się dalej. Ważne więc, żebyś zaakceptowała w tej sytuacji to, co się wydarzyło i swoje uczucia. Pamiętaj, że to, co Cię spotkało nie definiuje Cię ani nie umniejsza Twojej wartości. Staraj się pokochać siebie i iść dalej z podniesioną głową. 

Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi, że chcę mieć dziecko?

Udostępnij