Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Jeśli przeprowadzasz się do nowego miasta, być może zastanawiasz się, „Kogo powinienem zatrudnić do wynajęcia mojego mieszkania?”. Odpowiedź zależy od Twoich konkretnych potrzeb i preferencji. W tym artykule zastanowimy się, czego szukać w firmie wynajmującej mieszkania i o co pytać przed wynajęciem mieszkania. Pierwszym krokiem jest poznanie wymagań dotyczących dochodów najemców. Aby zostać zaakceptowanym, powinieneś mieć stały dochód w wysokości od czterdziestu do pięćdziesięciu razy miesięcznego czynszu. Jeśli nie posiadasz numeru ubezpieczenia społecznego, musisz mieć gwaranta, który podpisze umowę w twoim imieniu. Oprócz dochodów, musisz również wykazać się dobrą historią wynajmu.

W Nowym Jorku wynajmujący i agenci leasingowi chcą, aby potencjalni najemcy zarabiali 40-krotność miesięcznego czynszu. Wybierając najemcę, dobrze jest wynająć firmę sprawdzającą, która sprawdzi jego historię kredytową. Firma ta przeprowadzi prześwietlenie potencjalnego najemcy i zwróci właścicielowi dwadzieścia dolarów. Można również poprosić potencjalnego najemcę o list referencyjny od jego pracodawcy lub innych kontaktów zawodowych.

Profesjonalny pośrednik może również być w stanie znaleźć najemców

dla Twojej nieruchomości. Pośrednik może również sprawdzić potencjalnych najemców i zawrzeć warunki najmu za zgodą zarządu. Może również dostarczać formularze i zbierać depozyty. Wszystkie te korzyści mogą dać ci przewagę nad konkurencją, zwłaszcza na powolnym rynku. Ważne jest, aby znaleźć brokera, który ma na swoim koncie sukcesy na konkurencyjnym rynku. W ten sposób możesz mieć pewność, że pozyskasz dobrych najemców i unikniesz straty pieniędzy w tym procesie.

Pośrednik wynajmu jest licencjonowanym profesjonalistą

w dziedzinie nieruchomości, który pracuje w imieniu najemców. Pośrednicy zdali egzamin i spełnili wymagania edukacyjne, aby stać się członkiem Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (National Association of Realtors). Pracują oni na rzecz interesów najemcy i pomagają właścicielowi nieruchomości znaleźć odpowiedniego najemcę. Często wywieszają tabliczkę „Do wynajęcia” z instrukcją dla potencjalnego najemcy, by zadzwonił do pośrednika. Można również zdecydować się na współpracę z zarządcą nieruchomości, aby znaleźć najlepsze dla siebie mieszkanie.

Czytaj również:   Komu zlecić remont mieszkania lub domu w Warszawie?

Udostępnij