Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Jeśli niedawno zaczęłaś spotykać się ze starszym mężczyzną, pewnie zastanawiasz się, jak powiedzieć rodzicom o swoim nowym związku? Mogą się oni martwić, że Twoje życie miłosne odciąga Cię od szkoły. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z ich obawami jest zachowanie spokoju i racjonalności. Im spokojniej będziesz się zachowywać, tym większe prawdopodobieństwo, że rodzice zaakceptują Twój nowy związek. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój związek z nowym mężczyzną w starszym wieku był bardziej akceptowalny dla Twoich rodziców.

Staraj się unikać

pokusy utrzymywania nowego związku w tajemnicy przed rodzicami. Próba ukrycia przed nimi swojego nowego zainteresowania miłością sprawi tylko, że rodzice będą się bardziej martwić i ucierpią na tym wasze relacje. O wiele lepiej jest otwarcie rozmawiać z rodzicami o swoim nowym związku. Unikaj kłamstw i prób ukrycia swojego nowego życia miłosnego, a na pewno nie będą czuli się winni! Zamiast tego zaplanuj przemyślaną wiadomość, w której wyjaśnisz swój związek.

Możesz zacząć od zaproszenia

rodziców na miłe wydarzenie z udziałem Twojego nowego chłopaka. Jeśli jest to ważne wydarzenie, na przykład pokaz talentów lub targi naukowe, poproś ich o obecność. Jeśli Twój nowy partner jest przewodniczącym rady uczniowskiej, wspomnij im o tym. W ten sposób zobaczą, że jesteś zainteresowana jego nowym stanowiskiem. Następnie od razu powiedz im o swoim nowym związku. Możesz nawet przemycić go na imprezy rodzinne i spotkać się z nim twarzą w twarz.

W zależności od tego, jak silny jest sprzeciw rodziców, być może warto wprowadzać nowego partnera powoli. Jeśli obawiamy się, że rodzice nie zaakceptują naszego nowego związku, możemy najpierw przedstawić partnera rodzicom i rodzeństwu. Można też przedstawić go osobiście. W każdym przypadku należy upewnić się, że partner ma kogoś, kto będzie go wspierał. Pomocne może być przyprowadzenie sojusznika, który będzie wspierał w tym procesie. W ten sposób rodzice nie będą czuli się pod presją, aby zaakceptować nowy związek.

Czytaj również:   Jak powiedzieć rodzicom o ślubie?

Reakcja rodziców będzie ostatecznie zależeć od relacji z chłopakiem i tego, jak blisko jesteś z nimi związana. Jeśli jesteś blisko z rodzicami, możesz czuć się komfortowo, informując ich o swoim nowym związku odpowiednio wcześnie. Jeśli jesteś bardziej prywatna, możesz poczekać z tym do momentu, gdy Twój nowy chłopak stanie się bardziej poważny. Jeśli rodzice nie zareagują dobrze na Twój nowy związek, powiedz im o tym jak najszybciej.

Na ogół rodzicom trudno jest zaakceptować związek osoby dorosłej. Najlepszym sposobem na okazanie dojrzałości jest przyznanie, że taki związek to szczególny przypadek i że zdarza się rzadko. Niezależnie od tego, czy chodzi o romantyczny związek z doświadczonym dorosłym, czy z nowym przyjacielem, rodzice mogą nadal myśleć o tobie jak o dziecku. Jeśli jednak zechcesz spokojnie opowiedzieć im o swoim związku, pokażesz rodzicom, że bardzo wydoroślałeś i jesteś niezależnym dorosłym, mogą poczuć się z tym bardziej komfortowo.

Udostępnij