Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Kierownik budowy jest kluczowym elementem każdego projektu budowlanego, ale jak wybrać najlepszego? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zatrudnić dobrego kierownika budowy. Pamiętaj, że doświadczenie nie musi oznaczać lat pracy w branży. Doświadczenie mierzy się znajomością rynku, relacjami z dostawcami i konkretnym doświadczeniem zawodowym. Idealnie jest zatrudnić kierownika budowy, który ma kontakty i dostęp do zasobów charakterystycznych dla Twojej branży.

Dobry kierownik budowy

jest zorientowany na szczegóły i doskonale rozumie zasady i przepisy obowiązujące w danej branży. Zazwyczaj są bardzo zorientowani na szczegóły i ciężko pracują, aby zdobyć wiedzę techniczną. Wiedzą również, jak nie przekroczyć budżetu i terminów. Najczęstszym doświadczeniem kierowników budowy jest praca na stanowisku kontrolera z kilkuletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami. Kontrolerzy są doskonałymi kierownikami budowy, ponieważ potrafią rozwiązywać problemy i dbają o to, by wszyscy byli na bieżąco.

Pierwszą rzeczą, jakiej należy szukać u kierownika budowy

 jest doświadczenie w branży. Nie wszyscy kierownicy budowy nadają się do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Kierownik budowy powinien mieć doświadczenie niezbędne do realizacji projektu, a zespół musi być w stanie sprostać wizji klienta i ograniczeniom budżetowym. Kierownik budowy z doświadczeniem w zarządzaniu projektami komercyjnymi będzie dysponował wiedzą techniczną, która pozwoli mu zbudować obiekt zgodnie z pożądanymi specyfikacjami i oczekiwaniami.

Kierownik budowy powinien umieć

współpracować z innymi członkami zespołu i delegować im zadania. Kierownik budowy musi także umieć stworzyć solidny plan projektu oraz posiadać umiejętność jasnego komunikowania się z członkami swojego zespołu. Dobry kierownik projektu budowlanego będzie potrafił skutecznie komunikować się z członkami swojego zespołu i sprawić, by czuli się komfortowo. Powinien także umieć tworzyć szczegółowe plany projektu, które będą wykorzystywane do śledzenia postępów i zapewniania sukcesu.

Kierownik budowy może

zmniejszyć uciążliwości związane z budową domu. Może on koordynować pracę robotników, nadzorować codzienne czynności i być rzecznikiem właściciela domu. Kierownicy budowy są zatrudniani przez inżynierów budowlanych i architektów, aby pomagali w zarządzaniu projektami budowlanymi i zajmowali się codziennymi czynnościami. Komunikują się z podwykonawcami, zarządzają ogólnym harmonogramem i utrzymują projekt na właściwym torze. Kierownicy budowy są integralną częścią zespołu projektowego i mogą pomóc w obniżeniu kosztów przy jednoczesnym podniesieniu jakości.

Czytaj również:   Jak powiedzieć rodzicom o jedynce na koniec roku

Kierownik projektu budowlanego powinien

komunikować się z innymi członkami zespołu realizującego projekt. Dobry kierownik projektu budowlanego będzie potrafił nawiązać relacje z innymi wykonawcami i kierownikami, dzięki czemu będzie w stanie utrzymać projekt w terminie i w ramach budżetu. Kierownik projektu budowlanego będzie także dbał o bezpieczeństwo pracowników budowlanych oraz o ukończenie projektu. Jeśli prowadzisz działalność w branży budowlanej, koniecznie zatrudnij kierownika projektu budowlanego, który będzie koordynował pracę pozostałych zespołów.

Udostępnij