Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie odbudowarp.pl

Panie często bardzo dbają o własną sylwetkę i o to, by ich waga utrzymywała się na właściwym poziomie. Niemniej jednak, niektóre z kobiet czasem zapominają o figurze i np. zajadają stres. Mężowie widząc, że waga wymyka się spod kontroli zastanawiają się, jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Rozmowa z żoną o nadprogramowych kilogramach

Nie da się ukryć, że obecnie każda z pań stara się w niezwykle dokładny sposób kontrolować swoją wagę. Oznacza to, że często zmieniają diety, a także coraz częściej chętnie angażują się w różnorodne aktywności fizyczne. Niemniej jednak, zwykle na siłownię lub zajęcia fitness, trzeba po prostu mieć czas. Warto jednak podkreślić, że nawyki żywieniowe- zarówno te zdrowe jak i te niezdrowie- wypracowywane są latami. Żony coraz częściej doświadczają również niewyobrażalne ilości stresu, który najczęściej koją zajadając się przepyszną czekoladą lub lodami. Niestety, nawarstwianie się kolejnych obowiązków oraz problemy w życiu zawodowym oraz osobistym, sprawiają, że żony mają dla siebie coraz mniej czasu, a dbanie o siebie i własną figurę często schodzi na przysłowiowy drugi plan. Co ciekawe, niektórzy mężowie goły okiem widzą, że w wyglądzie żony zachodzą konkretne zmiany. Z pewnością same kobiety zauważają również, że dotychczasowe ubrania leżą jakoś inaczej, a ulubione spodnie po prostu nie chcą się dopiąć. Wówczas panowie zastanawiają się jak powiedzieć żonie żeby schudła, co często nie jest wynikiem złośliwości, a troski o samo zdrowie i dobre samopoczucie ukochanej. Żony z pewnością również nie czują się najlepiej kiedy widzą, że nadprogramowa tkanka tłuszczowa zaczęła odkładać się w trudnych i problematycznych miejsca. Niemniej jednak mężowie wiedzą, że temat wagi, a także sylwetki jest tematem niezwykle drażliwym dla kobiet, który może jedynie doprowadzić do ich rozdrażnienia oraz może to być powodem poważnej małżeńskiej sprzeczki. Tak więc mężowie, zanim zdecydują porozmawiać się z żoną o zmianach w jej wyglądzie i przybraniu na wadze, powinni się do tego odpowiednio przygotować.

Czytaj również:   Sklep z zegarkami w Warszawie - tam znajdziesz model, stworzony dla Ciebie!

Jak powiedzieć żonie, by schudła?

Zanim panowie podejmą ze swoją wybranką rozmowę odnośnie nadprogramowych kilogramów, muszą się oni do tego odpowiednio przygotować. Co to oznacza w praktyce? Otóż w pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiednią atmosferę. Nie można atakować swojej partnerki zarzucając jej znaczne przybranie na wadze w tym samym momencie, kiedy zmęczona wróci z pracy. Najlepiej zrobić to podczas wspólnego oglądania filmu na kanapie, kiedy żona jest w objęciach męża i czuje się akceptowana i doceniona. Wówczas zaoszczędzimy partnerce przykrych chwil. Co więcej, koniecznie trzeba taką rozmowę odpowiednio zacząć. Najlepiej sprawdzi się rozpoczęcie rozmowy o tym, że małżonkowie oboje powinni skorzystać ze wspólnych zajęć tańca lub zapisać się wspólnie na siłownie. Mąż przez cały czas powinien dokładnie obserwować reakcje żony, a także sprawdzać, czy czuje się ona zdenerwowana i jak zareaguje ona na propozycję odnośnie wspólnej aktywności fizycznej. Jeśli żona z radością przystała na propozycję, wówczas warto również poruszyć względy zdrowotne, niemniej jednak przez cały czas warto zapewniać wybrankę odnośnie tego, że dalej pozostaje ona w oczach swojego męża atrakcyjną i pełnowartościową kobietą. Niemniej jednak, ze względów zdrowotnych, warto podkreślić, że oboje małżonków powinno rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Tak naprawdę mogą oni zapisać się na lekcję tańca, fitness, czy zajęcia na basenie. Warto również poruszyć temat zmiany nawyków żywieniowych na nieco zdrowsze i mniej kaloryczne. Przez cały czas trwania rozmowy mąż powinien wyrazić chęć wspierania żony w nowych planach i chęć na wspólne rozpoczęcie przygody z wybranym rodzajem aktywności fizycznej. 

Udostępnij