Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Małżeństwo zwykle jest szczęśliwym związkiem dwojga osób- mężczyzny oraz kobiety. Takie ideały są skutecznie propagowane w naszym społeczeństwie. Niemniej jednak życie weryfikuje zupełnie inne sytuacje, a z czasem, odkrywa się własną tożsamość, która jest znacznie odmienna od społecznych ideałów. Tak więc jak powiedzieć żonie, że jestem gejem?

Początek czyli jak się przygotować?

Tak naprawdę nasze społeczeństwo wciąż żyje w pewnych ograniczeniach pod względem tolerancji oraz akceptacji odmienności. Niektórzy chętnie propagują ideę odnośnie tego, ze rodzica to jedynie kobieta i mężczyzna, a co za tym idzie, tylko takie związki są społecznie akceptowalne i mieszczą się w określonych ramach. Niemniej jednak odmienna orientacja seksualna jest rzeczą całkowicie naturalną oraz w innych, wysoce rozwiniętych krajach, jest ona szeroko akceptowalna. Zdarza się jednak, że społeczeństwo taką odmienność dość chętnie piętnuje. Często więc panowie, którzy są odmiennej orientacji seksualnej, starają się to ukrywać, a także maskować skutecznie przed rodziną i najbliższymi. Co ciekawe, geje również z rozsądku wstępują w związki małżeńskie z kobietami. Niestety w ten sposób marnują tylko życie sobie i swoim wybrankom. Często zdarza się tak iż gej przez rodzinę i najbliższych zmuszony jest wręcz do małżeństwa z kobietą, gdyż myśli iż jest to jedyne wyjście, a z czasem być może pokocha on swoją wybrankę. Niestety orientacji seksualnej nie da się tak łatwo zmienić, a trwanie w związku, który niezgodny jest z własnymi przekonaniami, jest niezwykle krzywdzące dla obu stron. Warto również podkreślić, że często zdarza się również sytuacja, w której to przykładny mąż, w trakcie trwania związku zauważa, że znacznie stracił on zainteresowanie swoją partnerka, a można powiedzieć nawet więcej, tracą oni całkowite zainteresowanie kobietami. Nie da się ukryć, że wówczas odkrywają oni swoje „drugie” skrywane głęboko „ja”. Wówczas niestety ale trzeba wziąć pełnię odpowiedzialność i zdobyć się na odwagę, by porozmawiać o tym ze swoją żoną. Długo skrywany sekret prędzej czy później doprowadzi do rozpadu związku, a co więcej może prowadzić do wielu nieporozumień i niejasności pomiędzy małżonkami. Tak więc jak powiedzieć żonie, że jestem gejem?

Czytaj również:   Jakie zegarki wojskowe są najlepsze? Zegarki Garmin i Traser

Najważniejsze to delikatna rozmowa

Zakomunikowanie żonie, z którą mąż przeżył kilka lub kilkanaście lat o tym, że jego orientacja seksualna od początku była inna, bądź zmieniła się nawet w trakcie trwania małżeństwa, wymaga od panów ogromnej odwagi oraz odpowiedzialności. Niemniej jednak jest to jedyne rozwiązanie, które może odprowadzić do polubownego zakończenia małżeństwa, a także sprawi, że partnerzy nie będą żywili do siebie większej urazy. Warto więc zaaranżować z żoną w domu spotkanie, w którym uczestnikami będziecie tylko wy, a nic nie będzie rozpraszać waszej uwagi. Warto przygotować się na to, że dla żony będzie to z pewnością szok, więc trzeba odpowiednio taką rozmowę przeprowadzić. Niemniej jednak, panowie powinni już na samym początku wyznać prawdę, a także sprawdzić jak zareaguje na nią żona. Co więcej, warto zapewnić ją iż tego typu sytuacja w żadnym wypadku nie wynika z jej winy i to nie ona będzie ponosić za nią odpowiedzialność. Jest to niezwykle istotne, gdyż kobiety często mogą uważać, że wina takiego stanu rzeczy znajduje się po ich stronie, a tak być może będą próbowały nawet związek ratować. Warto więc przedstawić sytuację jasno i klarownie, a także dostarczyć niezbędnych wyjaśnień. Koniecznie trzeba też poinformować o tym, że żona zrobiła wszystko, by lata z nią spędzone można było zaliczyć do najlepszych, a także zapewnić o dalszej chęci kontaktu- o ile żona również wyrazi na to zgodę.

Udostępnij