Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Zaręczyny to piękny moment, a gdy pierścionek jest już na palcu czas podzielić się tym szczęściem z najbliższymi. Tylko jak powiedzieć rodzicom i jak przyjmować życzenia z okazji zaręczyn? Możesz podejść do tematu niekonwencjonalnie!

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Zaręczyny to piękna chwila, gdy dwoje zakochanych postanawia na zawsze być razem. Od razu po otrzymaniu pierścionka chce się ogłosić całemu światu i otrzymać życzenia z okazji zaręczyn.

Komu powiedzieć najpierw?

Oczywiście najbliższym! Można od razu wrzucić zdjęcie na portale społecznościowe informując wszystkich swoich przyjaciół i krewnych. Jednak, jeśli narzeczeni chcą podejść do tematu bardziej tradycyjnie i powiedzieć rodzicom o tym ważnym wydarzeniu osobiście, lepiej być cierpliwym i nie publikować zdjęć w Internecie od razu.

Wszystko zależy od rodziców

Współcześni rodzice są bardziej wyluzowani niż kiedyś. Choć tradycje nadal są bardzo ważne dla starszego pokolenia to rzadko zdarza się, by Pan Młody oficjalnie prosił o rękę swojej wybranki jej Ojca. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie sami wybierają sobie partnerów, a rodzice nie mają nad tym żadnej władzy.  

Niektórzy rodzice jednak oczekują, by ich dzieci postąpiły zgodnie z tradycjami rodzinnymi i oficjalnie poinformowały rodziców podczas na przykład wspólnego obiadu o ich planach na przyszłość. Niektórzy ojcowie nadal oczekują pytania od przyszłego zięcia, czy mogą pojąć jego córkę za żonę. Jednak jest to zazwyczaj pytanie retoryczne, ona przecież już dawno się zgodziła.

Znasz swoich rodziców i wiesz, czy oczekują takiego zachowania, czy czegoś mniej wystawnego.

Czy dać rodzicom jakiś upominek?

Jeśli jest to dla was ważna chwila, to warto podziękować rodzicom za życzenia z okazji zaręczyn. Kwiaty i czekoladki dla Mamy, a nawet butelka ulubionego trunku dla Taty na pewno umili im waszą wspaniałą wiadomość. Dobrym pomysłem jest też podarowanie zdjęć z waszej narzeczeńskiej sesji zdjęciowej. Rodzice kochają oglądać zdjęcia swoich pociech.

Czytaj również:   Jak powiedzieć rodzicom o swojej orientacji?

Kiedy powiedzieć rodzicom?

Warto spotkać się wspólnie podczas obiadu w domu lub restauracji. Może to być nawet nieformalne spotkanie na spacerze lub można zabrać rodziców na kręgle. Rodzice będą na pewno szczęśliwi i niezależnie, gdzie będziecie złożą wam piękne życzenia z okazji zaręczyn. Nie trzeba zwlekać z tym spotkaniem, im szybciej tym lepiej. Rodzicie lubią wiedzieć co dzieje się z ich dziećmi, nawet gdy są już dorośli.

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Nie owijajcie w bawełnę, w końcu chodzi o waszą przyszłość. Opowiedzcie o szczegółach zaręczyn, gdzie się odbyły, jakie słowa zostały wypowiedziane, a może wiąże się z nimi jakaś zabawna historia. Nie oszczędzajcie w słowa, rodzice chętnie wysłuchają waszych wspomnień z tego pięknego dnia. Na pewno dostaniecie wspaniałe życzenia z okazji zaręczyn.

Dla rodziców jest to tak samo ważny dzień jak dla was. W końcu za chwilą połączą się dwie obce rodziny. Taka niespodzianka, taka wspaniała wiadomość to ogrom radości. Nie mówicie o tym w biegu, dajcie sobie czas, by opowiedzieć wszystko ze szczegółami.

Jeśli wasi rodzice lubią łamigłówki i żarty możecie poinformować ich w sposób niekonwencjonalny.

  • Możecie powiedzieć o tym w Prima Aprilis, jeśli akurat wasze zaręczyny były w marcu. Półżartem półserio, zasiać ziarno, które dnia okaże się piękną prawdziwą wiadomością, gdy pokażecie pierścionek.
  • Wymyślić łamigłówkę albo rebus, który rodzice podczas deseru będą musieli rozwiązać.
  • Balony z napisem „Powiedziała TAK”.
  • Zorganizować pokój zagadek, gdzie na końcu będzie puste pudełko po pierścionku, który jest już na palcu.

Jak przyjmować życzenia z okazji zaręczyn?

Gdy najbliżsi już wiedzą łatwiej jest planować ślub. Od tej chwili życzenia z okazji zaręczyn będą płynąć z każdej strony. Za każde miłe słowa trzeba podziękować, nie ważne czy od przyjaciela, czy od nieznajomego. Ślub jest to wspaniała chwila dla narzeczonych. Choć jego planowanie jest długie i żmudne, to panny młode uwielbiają je ponad wszystko! Przygotuj się na gratulacje w pracy, szkole i w każdym sklepie, który odwiedzisz przygotowując ślub.

Czytaj również:   Jak negocjować cenę podczas zakupu samochodu używanego?

Rodzice kochają was całym sercem, poświęćcie trochę czasu, by opowiedzieć o waszych zaręczynach, by pokazać waszą miłość. Przyjmijcie od Mamy i Taty życzenia z okazji zaręczyn, to piękne chwile nie tylko dla was, ale także dla całej waszej rodziny!

Udostępnij