Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Miłość ma wiele obliczy i z pewnością wie o tym każdy, kto kiedykolwiek naprawdę się zakochał. Jednak kwestią jest to, czy druga osoba żywi te same, płomienne uczucia, a także w jaki sposób o swoich uczuciach mówić. Tak więc, jak powiedzieć komuś, że się go kocha, ale nie wprost?

Mówienie kocham w oryginalny sposób

Jak komuś powiedzieć, że się go kocha, ale nie wprost? To pytanie zadał sobie choć raz w życiu każdy z nas. Okazuje się, że mówienie o swoich uczuciach, szczególnie kiedy nie jesteśmy pewni iż druga strona je odwzajemnia jest niezwykle trudne. Wynika to bowiem z przekonań, zakorzenionych głęboko w naszej świadomości. Nikt przecież nie chce zostać odrzuconym lub wyśmianym, a w związku z tym zwykle dość szczelnie otaczamy się skorupą i unikamy zachowań, które mogły by spowodować wspomniane już reakcje. Nasz pancerz obronny, który tak szczelnie wokół siebie budujemy ma szczególne znaczenie jeśli chodzi o sprawy sercowe. Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę, że uczucia, a w szczególności miłość, to jedna z najpotężniejszych wartości. Być może z tego też powodu każdorazowe wypowiedzenie słowa kocham wymaga nie tylko wielkiej odwagi, ale co najważniejsze pewności, że rzeczywiście wypowiadamy właściwe słowa w kierunku właściwej osoby. Tak więc nie jest to najprostszym zadaniem. Zarówno mężczyźni jak i kobiety w tym zakresie funkcjonują w niezwykle podobny sposób. Otóż żadne z nich nie chce narazić się na bolesne odrzucenie, z tego też względu bardzo często starają się oni ukryć swoje uczucia, bądź po prostu dobrze poznać to, co czuje do nich druga strona. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że mówienie „kocham cię” nie zawsze musi odbywać się w dosłowny sposób. Jeśli więc brakuje nam odwagi, na jasne i klarowne zakomunikowanie swoich uczuć, wcale nie musimy tego robić w najbardziej tradycyjny ze wszystkich sposobów. Istnieją bowiem również pewne sugestie, jak można powiedzieć komuś, że się go kocha jednak nie wprost.

Czytaj również:   Jak powiedzieć rodzicom, że chce iść do psychologa?

Jak można powiedzieć „kocham Cię” jednak nie wprost?

Miłość to jedno z najwyższych uczuć, a co najważniejsze, nie świadczą o niej zawsze jedynie wypowiedziane słowa. Swoje uczucia można manifestować i komunikować w oryginalny sposób. Więc jak można komuś powiedzieć, że się go kocha, ale nie wprost? Otóż warto skupić się na mowie gestów i ciała. Tak naprawdę, można zakomunikować komuś swoje uczucia, nawet nie używając do tego werbalnej komunikacji. Często mówi się, że gesty znaczą więcej niż słowa. Tak więc, można komuś powiedzieć, że się go kocha poprzez pokazanie mu przede wszystkim troski i zainteresowania. Jeśli odprowadzasz dziewczynę do domu, nie zapomnij jej więc wysłać wiadomości z pytaniem, czy aby wszystko w porządku?, jeśli chcesz pokazać zainteresowanie partnerowi, wyślij mu więc spontaniczną wiadomość i pożycz mu miłego dnia w pracy. Taki niewielki gest i niepozorna wiadomość potrafi wywołać szeroki uśmiech na twarzy drugiej osoby, a z pewnością już pokaże jej, że nie jest ona obojętna. Warto również wyrażać swoje uczucia za pomocą mowy ciała. Czułe gesty, przypadkowe dotknięcie dłoni czy objęcie ramieniem może naprawdę dużo znaczyć i z pewnością będzie również idealnie wyrażać uczucia. Wiele osób wskazuje na to, że o miłośni najlepiej świadczą czyny, a nie jedynie słowa, które wypowiedzieć może praktycznie każdy. Niewymuszone i przychodzące w naturalny sposób gesty, będą wyrazem naszego głębokiego przywiązania, a co najważniejsze oddania. Proste wiadomości pozwolą poczuć danej osobie, że się o nią martwimy i zawsze możemy na niej polegać. Tak naprawdę, by powiedzieć komuś, że się go kocha jednak nie wprost, nie potrzeba wielu wysiłków, gdyż miłość zwykle rządzi się swoimi prawami, a uczucie przejawia się na wiele różnych sposobów.

Udostępnij