Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Skóra trądzikowa to typ trudny do leczenia i pielęgnacji. Kosmetyki, po jakie sięgasz, nie mogą być przypadkowe. Prawidłowe mycie cery problematycznej ma ogromny wpływ na jej stan. Czy żel oczyszczający do twarzy może ci pomóc?

Trądzik to choroba XXI wieku. Boryka się z nią coraz więcej osób, nie tylko w okresie nastoletnim. Dermatoza skutecznie obniża samoocenę. Młodzi ludzie wstydzą się swojego wyglądu, co może prowadzić do stanów depresyjnych. Oprócz leczenia pod kontrolą dermatologa bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja. Jednym z jej etapów jest prawidłowe oczyszczanie. Dowiedz się, jaki produkt sprawdzi się w tym celu najlepiej. Czy żel oczyszczający do twarzy to najlepsza opcja? 

Trądzik – czy masz z nim do czynienia?

Na pewno nie przeoczysz zmian trądzikowych i doskonale wiesz, kiedy masz z nim do czynienia. Pamiętaj jednak, że w dermatologii wiele schorzeń może wyglądać dość podobnie. Zanim sięgniesz po środki ukierunkowane na dany problem, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Czas powiedzieć nieco o samym trądziku. To choroba dermatologiczna skóry, której przyczyny są bardzo złożone. Na jego pojawienie się ma wpływ układ hormonalny, ale także tryb życia. Objawia się przede wszystkim:

 • grubą skórą o szarym kolorycie;
 • nadmierną pracą gruczołów łojowych, co sprawia, że sebum wydzielane jest w zdecydowanie za dużym stopniu;
 • zwiększoną keratynizacją naskórka;
 • stanami zapalnymi;
 • zaskórnikami zamkniętymi lub otwartymi.

Żel oczyszczający do twarzy, czyli podstawa pielęgnacji

Jeszcze do niedawna sugerowano, że cerę trądzikową należy oczyszczać bardzo agresywnymi, wręcz odtłuszczającymi środkami. To ogromny błąd, ponieważ skóra z trądzikiem bywa często odwodniona i ma zaburzoną barierę hydrolipidową. Oczyszczanie musi być zatem skuteczne, ale jednocześnie delikatne. Zbyt agresywne detergenty powodują jeszcze większe problemy z wysuszeniem (uczucie ściągnięcia). Skóra reaguje wówczas zwiększonym wyrzutem zmian, których od początku chcesz się pozbyć. Żel oczyszczający do twarzy to dobry wybór, jednak produkt musi być odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.

Czytaj również:   Jak się ubrać do kościoła? Co można założyć, a czego nie wypada?

Żel oczyszczający do twarzy – co to za kosmetyk?

Na rynku kosmetycznym możemy wyróżnić mnóstwo produktów do mycia twarzy. Żel oczyszczający zawiera przede wszystkim odpowiednie związki powierzchniowo-czynne, które są w stanie dokładnie usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Bardzo często zawierają substancje takie jak:

 • siarka;
 • olejek z drzewa herbacianego;
 • mieszanka kwasów o niewielkim stężeniu;
 • cynk;
 • pantenol;
 • algi;
 • wyciągi z ziół.

Jaki powinien być najlepszy produkt myjący do cery trądzikowej?

Żel do cery trądzikowej powinien dokładnie myć, nie naruszając bariery ochronnej skóry. Nie może podrażniać – dobrze, jeśli dodatkowo koi i wspomaga proces gojenia. Pamiętaj, że choć produkt ten nie zadziała na różne rodzaje zaskórników, ale rewelacyjnie uzupełni kompleksową pielęgnację. Osoby z wymagającą skórą docenią także działanie delikatnie matujące, które pomaga przetrwać cały dzień, bez efektu nadmiernego błysku. 

Skóra trądzikowa wymaga odpowiedniego mycia. Żel oczyszczający do twarzy to produkt, który uzupełni poranną i wieczorną rutynę. Zaniedbanie tej czynności doprowadzi zaś do pogorszenia stanu skóry i zaostrzeniu zmian trądzikowych. Pamiętaj, że grudki o charakterze zapalnym nie są tak łatwe do wyleczenia i wymagają opieki dermatologa. Metodą małych kroków na pewno będzie można sobie poradzić z wyzwaniem.

Udostępnij