Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Decyzja o rozstaniu nie jest łatwa. Zanim podejmie się decyzję, trzeba się długo i solidnie zastanowić, a także przeanalizować „za i przeciw”. Nawet jeśli kobieta w końcu zdecyduje się na rozwód, bardzo trudno jest jej o tym powiedzieć małżonkowi. To ogromna odpowiedzialność i świadomość bólu zadawanego bliskiej osobie.

Przygotowania do rozmowy

W trudnej rozmowie na temat zbliżającej się separacji trzeba wykazać się maksymalną wrażliwością, taktem i cierpliwością. Reakcja jej męża może być nieprzewidywalna. Dlatego warto zawczasu nastawić się na to, że trzeba przemyśleć szczegóły tego, jak powiedzieć mężowi o rozwodzie. Skoro decyzja została już podjęta, nie należy jej zmieniać pod wpływem ewentualnych łez, krzyków, błagań. Jeśli jesteś zbyt zdenerwowana i boisz się nadchodzących wyjaśnień, możesz zażyć środek uspokajający o łagodnym działaniu.

„Wschodnia mądrość mówi, że aby zrozumieć, jaki człowiek jest z tobą, musisz z nim zerwać wszelkie więzi. Zerwanie z nim ujawni jego prawdziwe oblicze.”

Zanim zaczniecie rozmawiać, zastanówcie się, jakie pytania zada współmałżonek, gdy dowie się o waszym zamiarze. Podczas wspólnego czasu, dobrze znasz jego charakter, więc możesz znaleźć słowa, które pomogą wam obojgu.

Zanim porozmawiacie o rozwiązaniu małżeństwa, przygotujcie sobie odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Kiedy zdecydowaliście się na rozwód? Wskazane jest, aby odpowiedzieć, że długo zastanawialiście się nad ewentualną separacją, zanim podjęliście decyzję. Można podać przybliżone daty związane z pewnymi wydarzeniami, ale nie można obwiniać współmałżonka i wyliczać jego błędów.
  • Czy odejdziesz do innego mężczyzny? Aby uniknąć scen zazdrości, skandali, temperamentu i możliwej zemsty, nie jest konieczne, aby powiedzieć o kochanku, jeśli w ogóle. Fakt niewierności zraniłby poczucie własnej wartości mężczyzny.
  • Jaki jest powód separacji? Powinien odpowiadać szczerze, ale w łagodnej formie, bez emocji.
  • Aby przygotować się do rozwodu małżonka, pożądane jest, aby porozmawiać o tym w miejscu publicznym – na przykład, w kawiarni. W tym przypadku reakcja będzie bardziej powściągliwa.
Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi, że go nie kocham?

Jeśli nie możesz odważyć się na szczerą rozmowę, możesz zawrzeć to wszystko w liście i wysłać go e-mailem, gdy mąż jest poza domem. W ten sposób negatywność i złość będą się wylewać, gdy on jest z dala od ciebie, a emocje opadną, gdy wróci.

Jak zachować się podczas rozwodu z mężem?

Podczas realizacji decyzji o rozwiązaniu małżeństwa należy zachowywać się spokojnie, zachowując godność, beznamiętność i unikając emocjonalnych scen. Powstrzymaj swoje pragnienie, aby zganić swojego partnera lub zranić jego godność. Im bardziej godne jest Twoje zachowanie, tym lepszy i bardziej życzliwy stanie się Twój związek po rozwodzie.

Najlepiej jest używać słowa „ja”, a nie „ty”, kiedy komunikujemy się w sprawie rozwodu. W ten sposób dasz mężowi do zrozumienia, że jesteś w pełni świadoma winy, jaką czujesz wobec niego w związku z rozpadem związku, zamiast zrzucać odpowiedzialność na niego.

Jeśli masz dziecko, nie powinnaś angażować go w ten proces. Upewnij się, że nie jest on obecny podczas dyskusji o rozwodzie. Wyjaśnij współmałżonkowi, że nie będziesz zabraniała mu widywać się z dzieckiem i że będzie on uczestniczył w jego życiu i wychowaniu. Co najważniejsze, po początkowych trudnych rozmowach należy dać sobie i współmałżonkowi czas i przestrzeń na zastanowienie się, jak dalej postępować.

Jak radzić sobie z byłym mężem po rozwodzie?

Po rozwiązaniu małżeństwa, które było dla ciebie ciężarem, warto podjąć pewne wysiłki, aby uniknąć rozstania z wrogami.

Najlepsze wskazówki dla kobiet:

  • Wybacz swojemu byłemu małżonkowi i zapomnij o dawnych urazach.
  • Jeśli jego charakter jest gwałtowny i nieprzewidywalny, musisz się chronić.
  • Dla własnego spokoju i w trosce o dobro dziecka, dokonaj oficjalnego ustalenia alimentów. W ten sposób nie będziesz musiała zbyt często komunikować się z byłym mężem.
  • Nie powinnaś mieć z nim częstego kontaktu, ponieważ jest to przeszły etap życia.
  • Nie ograniczaj kontaktów dziecka z ojcem.
  • Stosując się do tych zasad, nie będziesz tracić energii na niepotrzebne spory, a związek nie zostanie zniszczony.
Czytaj również:   Jak powiedzieć mężowi o zdradzie?

Rozpad małżeństwa to zawsze bardzo bolesny proces dla was obojga, niezależnie od tego, kto go zainicjował. Będziesz musiała przejść przez trudności i próby, ale jeśli w końcu zdecydujesz się na rozwód, musisz mieć świadomość, że jest to właściwa rzecz do zrobienia, ponieważ jest to twoje życie, którego przyszłość może być zagrożona.

Udostępnij