Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Nie da się ukryć, że każdy z nas ma zapał i miłość do pielęgnacji kwiatów. Szczególnie uwidacznia się ona w momencie, kiedy mamy do dyspozycji ogród lub duże doniczki. To właśnie tam możemy angażować się w uprawienie roślin. Zwykle poszukujemy różnorodnych okazów i gatunków, które będą ozdabiały ogród. Okazuje się, że trzykrotka sprawdza się świetnie. Jednak trzykrotka- jak dbać?

Jaka jest trzykrotka?

Mało kto być może zdaje sobie sprawę z tego, że trzykrotka tak naprawdę jej dość popularną rośliną, która ozdabia nie tylko nasze ogrody, ale być może przede wszystkim ogromne donice, które znajdują się na balkonie lub na tarasie. Trzykrotki są wyjątkowe pięknymi i maksymalnie ozdobnymi roślinami. Co właśnie to ta roślina idealnie wpisuje się w trend, który dominuje obecnie czyli urban jungle. Co więcej można śmiało powiedzieć, że jest ona jednym z najlepszych przykładów rośliny w stylu retro. Dlaczego możemy kojarzyć trzykrotkę? Otóż przede wszystkim z pewnością posiadały ją nasze babcie, a co więcej zawzięcie ją pielęgnowały. Za trzykrotką jasno przemawia również fakt, że roślina ta jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji i w samej uprawnie. Nie stawia ona bowiem przed hodowcą ogromnych wyzwań i wymagań. Wobec tego nawet najmniej doświadczeni floryści z powodzenie mogą podjąć się sadzenia i hodowania trzykrotki. Warto zaznaczyć, że roślina ta z powodzeniem odnajdzie się w przestronnym salonie, ale także nie są jej straszne małe i ciasne kuchnie. Co więcej trzykrotka ma niezwykle piękne i mocno dekoracyjne liście. Nie da się ukryć, że to właśnie ze względu na swoje piękno i dekoracyjność jest ona tak chętnie wybierana. Trzykrotka puszcza niesamowicie płożące się pędy, a ich długość- oczywiście jeśli hodowca będzie pielęgnował roślinkę i odpowiednio o nią dbał- mogą sięgnąć nawet do metra długość. Trzykrotka jest również rośliną, która będzie idealnie prezentować się w wiszących doniczkach. Warto wiedzieć, że trzykrotka może mieć zarówno szare jak i szarozielone czy zielone liście, a pasy będą przechodzić przez listki wzdłuż. Co więcej często mogą one przybrać niezwykle piękną i srebrzystą barwę. Roślinka po odpowiedniej adaptacji w nowej doniczce i nowym mieszkaniu na końcach pędów będzie wydawała niewielkie, majestatyczne kwiatuszki koloru różowego. Jednak trzeba przygotować się na to, że kwiatuszki wydawane przez trzykrotkę nie są aż tak dekoracyjne jak jej liście. Dodatkowo jej naturalnym środowiskiem są ciepłe i dość tropikalne klimaty w Ameryce Środkowej i w Ameryce Południowej. Trzykrotka bez wątpienia najlepiej czuje się w Meksyku lub w słonecznej Brazylii.

Czytaj również:   Detoks od social mediów - jak zmniejszyć dawkę informacji

Trzykrotka- jak dbać o tą roślinkę?

Wspomniane już zostało, że trzykrotka nie jest wymagającą rośliną i z pewnością nie ma zbyt wygórowanych warunków co do jej pielęgnacji. Wobec tego trzykrotka- jak dbać? Otóż zacznijmy od tego, że roślinka ta może być uprawiana zarówno w domu jak i na zewnątrz np. w donicach na tarasie czy na balkonie. Hodowcy powinni jednak pamiętać o tym, by zapewnić roślince dość jasne i nasłonecznione stanowisko, niemniej jednak nie jest zalecane wystawianie jej na działanie bezpośrednie promieni słonecznych. Hodowcy powinni również wiedzieć, że roślinka ta nie czuje się zbyt dobrze w przeciągach. Trzykrotka nie ma zbyt specjalnych wymagań jeśli chodzi o przystosowanie gleby. Może ona rosnąć dobrze na praktycznie każdym podłożu, niemniej jednak jej ulubionym będzie zwyczajna ziemia do doniczkowych kwiatów z dodatkiem kompostu. Niezbędne staje się również umieszczenie drenażu w doniczce. Co więcej roślinkę trzeba podlewać dość obficie podlewać jednak nie trzeba robić tego zbyt często. Nadmiar wody trzeba również regularnie z podstawki usuwać. Warto wiedzieć, że trzykrotki również lubią zraszanie. Kolejnym krokiem dbania o trzykrotkę jest to, by raz w tygodniu zasilić roślinkę nawozem. Najlepiej sprawdzi się ten, który ma najbardziej zrównoważony skład. Pamiętajmy także o tym, by duże okazy trzykrotki na wiosnę przesadzić i nieco skrócić także ich pędy. Dzięki temu roślinka będzie się lepiej rozwijać.

Udostępnij