Sweetrush

Pomagamy zadawać te trudne pytania, z nami dasz radę przetrwać wszystko!

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu maximuscenter.pl

Miesiączka, popularnie nazywana okresem, jest naturalną reakcją kobiecego organizmu, która komunikuje o tym, że kobieta jest w pełni dojrzała, a także może mieć dziecko. Niemniej jednak wiele pań w dalszym ciągu traktuje okres jako rzecz dość wstydliwą, szczególnie w relacji z płcią przeciwną. Tak więc jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres?

Mam okres- co na to chłopak?

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że kobieta przystosowana jest do posiadania dzieci, a pierwsza miesiączka jest jednocześnie symbolem osiągnięcia pełnej dojrzałości płciowej. Nie da się ukryć, że z pewnością dla każdej dziewczyny jest to ogromne przeżycie, a także wstępne zakłopotanie. Dziewczynki zwykle nie chcą by ktokolwiek się o tym dowiedział, a także starają się skrzętnie ten fakt ukrywać. Niemniej jednak muszą sobie one uświadomić, że organizm kobiety działa właśnie w ten sposób, a natury nikt nie jest wstanie zmienić. Choć z biegiem czasu, dziewczyny oswajają się z miesiączką i nie jest już ona tematem tabu o którym nie rozmawia się chociażby z koleżankami, to w dalszym ciągu w relacji z płcią przeciwną, temat ten jest szeroko omijany. Okazuje się, że panie tkwią w niezwykle bezsensownych stereotypach, a panowie doskonale rozumieją jak działa organizm kobiety. Być może nie posiadają oni ogromnej wiedzy z zakresu całego miesięcznego cyklu, jednak wiedzą, że menstruacja jest nieodłączną częścią życia kobiet. Co ciekawe, żadnemu z nich fakt ten nie przeszkadza, a co więcej, w momencie kiedy ich partnerka cierpi z powodu dolegliwości, jakie zwykle towarzyszą paniom podczas okresu, starają się zapewnić im komfort, a także wyręczyć z większości obowiązków. Niemniej jednak, nawet kiedy dziewczyny podejdą do tego tematu z odpowiednim luzem i dystansem, zwykle w dalszym ciągu obawiają się one o to, jak zakomunikować partnerowi, że są właśnie w swoich „trudnych dniach” w momencie kiedy dochodzi między nimi do intymnej sytuacji. Okazuje się, że to również nie jest niczym nadzwyczajnym, a już z pewnością nie jest to najmniejszym powodem do wstydu i zakłopotania. Tak więc jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres?

Czytaj również:   Jak powiedzieć mamie i tacie o depresji?

Jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres?- potraktuj to z dystansem

Wspomniane już zostało, że miesiączka jest nieodłączną częścią życia każdej kobiety, a co najważniejsze nie jest ona żadnym powodem do zakłopotania jeśli chodzi o relacje damsko- męskie. Niemniej jednak, zwykle panie nie czują potrzeby komunikowania swoim partnerom o tym, że właśnie przechodzą przez „trudne dni”. Wobec tego nieświadomi partnerzy często inicjują sytuacje intymne, a w tym momencie kobiety zaczynają panikować. Nie chcą bowiem zrazić do siebie chłopaka, a także sprawić, żeby poczuł się on zniesmaczony. Oczywiście są to tylko wyobrażenia, których wyzbyć musi się większość kobiet. Powiedzmy sobie jeszcze raz, że każdy z chłopaków doskonale wie, że miesięczne krwawienie jest nieodłączną częścią kobiecego ciała i systemu rozrodczego. Niemniej jednak, jeśli doszło do intymnej sytuacji, to jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres? Otóż najlepiej całą sytuację potraktować z dystansem i dużą dawką humoru. Wystarczy nieco ostudzić zapędy partnera i zakomunikować mu, że w tym momencie jego dziewczyna nie jest w pełni dyspozycyjna. Z pewnością on to zrozumie i o wiele bardziej zainteresuje się tym, czy jego dziewczyna po prostu dobrze się czuje i czy przypadkiem czegoś ona nie potrzebuje. Panie powinny pamiętać, że okres obecnie nie jest tematem tabu, a nauczanie o kobiecym systemie rozrodczym jest prowadzone już podczas zajęć w szkole. Każdy z chłopaków więc dobrze wie, że panie miewają w miesiącu gorsze dni, w których należy otoczyć je specjalna opieką oraz troską, a także zadbać o to, by czuły się spokojne i zrelaksowane. 

Udostępnij