Site icon Sweetrush

Czy kobieta może zwiedzać Zjednoczone Emiraty Arabskie solo?

Czy kobieta może zwiedzać Zjednoczone Emiraty Arabskie solo?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to wyjątkowy kraj, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością na każdym kroku. Mimo iż jest to kraj muzułmański Emiraty są bezpiecznym miejscem, dlatego nawet podróżująca solo kobieta może czuć się w nim bezpiecznie.

Ciekawostki o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie położone są na Półwyspie Arabskim. Prawie cały obszar zajmuje pustynia, dlatego panuje w nim suchy i gorący klimat. ZEA składają się z połączonych ze sobą 7 emiratów, a najpopularniejszym z nich jest zdecydowanie Dubaj. Kraj ten znany jest przede wszystkim z nowoczesności. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu były to biedne obszary, a obecnie są jednym z najbardziej rozwiniętych państw świata. Wszystko to dzięki ogromnym złożom ropy naftowej, jakie znajdują się w tym właśnie kraju.

Podróżowanie do Zjednoczonych Emiratów możliwe jest przez cały rok. Latem temperatury bardzo często osiągają jednak nawet 50 stopni Celsjusza, co dla Europejczyków jest dość uciążliwe. Idealny czas na podróż do tego kraju to okres od października do lutego, gdy temperatura jest niższa, co uprzyjemnia wypoczynek i zwiedzanie.

Samotne podróżowanie po Zjednoczonych Emiratach Arabskich- o czym trzeba pamiętać?

Samotne podróżowanie to świetny sposób na przeżycie niesamowitej przygody. Warto jednak wybierając się do tak egzotycznego kraju, jakim są Zjednoczone Emiraty dowiedzieć się, jakie zasady tam panują. Pomoże to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jest to kraj muzułmański, w którym obowiązuje religijne prawo szariatu o najniższym wskaźniku przestępczości na świecie. Samotnie podróżujące kobiety nie muszą więc obawiać się o swoje bezpieczeństwo. W kraju tym panuje wiele zakazów, których trzeba bezwzględnie przestrzegać. Bardzo surowo karane są przede wszystkim przewinienia związane z alkoholem oraz narkotykami. W czasie ramadanu zakazane jest picie i jedzenie w miejscach publicznych aż do zachodu słońca. Jest to także czas, w którym nie można publicznie palić papierosów ani spożywać alkoholu. 

Podczas pobytu w Zjednoczonych Emiratach kobiety powinny zdecydować się na skromne stroje, które zakrywają ramiona oraz kolana. W miejscach kultu konieczne jest założone lokalnego stroju, czyli specjalnej szaty zakrywającej ciało od stóp do głów. Zasady dotyczące stroju nie obowiązują na plażach, gdzie turyści mogą swobodnie kąpać się w strojach kąpielowych. W miejscach publicznych nie można okazywać sobie uczuć, a za pocałunki czy trzymanie za rękę można zostać ukaranym wysokim mandatem. 

Zjednoczone Emiraty Arabskie- co warto zobaczyć?

Podróżując po Zjednoczonych Emiratach zdecydowanie warto odwiedzić przede wszystkim Dubaj. To ultranowoczesne miasto zbudowane na środku pustyni, które zachwyca wysokimi drapaczami chmur. To właśnie w tym mieście znajduje się najwyższy budynek na świecie, czyli Burj Khalifa. Robi on imponujące wrażenie, a po jechaniu na taras widokowy można podziwiać piękną panoramę miasta oraz okolicy. Zaraz przy Burj Khalifa znajduje się największe na świecie centrum handlowe- Dubai Mall.

Zjednoczone Emiraty to nie tylko Dubaj. Innym miastem, a zarazem stolicą jest Abu Dhabi. Ogromną atrakcją jest imponujący meczet Szejka Zayeda, który prezentuje się na prawdę wspaniale. Jest nie tylko ogromny, ale także ozdobiony ręcznie tkanymi dywanami i kryształowymi żyrandolami. Dla osób lubiących mocne wrażenia idealnym miejscem na spędzenie czasu będzie park rozrywki Ferrari World z najszybszym rollercoasterem na świecie. 

Podróżowanie po Zjednoczonych Emiratach to przygoda, która przysporzy niezapomnianych wrażeń. Jest to różnorodny kraj, w którym można wypoczywać na jednej z wielu plaż, jak i wybrać się w góry. Różnorodny krajobraz zapiera dech w piersiach i sprawia, że jest to kraj, do którego chce się wracać. Ogromny wpływ na to ma również wysoki poziom bezpieczeństwa, gdyż nawet kobiety podróżujące po nim samodzielnie mogą czuć się w pełni bezpiecznie.

Exit mobile version