Site icon Sweetrush

Na co zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę gotówkową?

Businessman giving end key to customer after good deal agreement. while loan agreement being approved and calculator, Buy house concept

Pożyczka gotówkowa jest popularnym produktem finansowym, który pozwoli Ci szybko, wy-godnie i bezpiecznie pozyskać dodatkowe środki na dowolny cel. W artykule wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę, wybierając tę jedyną.

Nie wszystkie plany można sfinansować z bieżących środków. Brak oszczędności nie powinien być jednak przeszkodą w realizacji planów. Zwłaszcza jeśli Twoja sytuacja finansowa jest stabilna, a regulowanie codziennych zobowiązań nie wiąże się z wyrzeczeniami. Potrzebujesz zastrzyku gotówki, który pomoże Ci spełnić marzenia? Sięgnij po niedrogą, wygodną w obsłudze pożyczkę gotówkową.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy oferowany przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. W ramach umowy instytucja finansowa pożyczy Ci określoną kwotę pieniędzy na określony okres. Twoim obowiązkiem będzie terminowa spłata miesięcznych rat wraz z odsetkami. Środki z pożyczki gotówkowej otrzymasz jednorazowym przelewem na konto osobiste. Będziesz mógł przeznaczyć je na dowolny cel — wymarzone wakacje, remont mieszkania czy zakup nowego motocykla.

Pożyczka gotówkowa — dostępne kwoty i okresy spłaty

To, ile pieniędzy będziesz mógł pożyczyć w ramach pożyczki gotówkowej, zależy od Twojej zdolności kredytowej oraz konkretnej instytucji finansowej. Maksymalne kwoty finansowania wynoszą z reguły od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Spłata pożyczki gotówkowej odbywa się w miesięcznych ratach, nawet przez 10 lat.

Kto może wziąć pożyczkę gotówkową?

Pożyczkę gotówkową może dostać osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dowód osobisty, numer PESEL oraz wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową. Aby pożyczyć pieniądze, będziesz musiał wypełnić wniosek pożyczkowy oraz przedstawić pożyczkodawcy dodatkowe dokumenty. W zależności od kwoty finansowania i szczegółów konkretnego produktu może być to np. zaświadczenie o wysokości i źródle dochodu, roczne zeznanie podatkowe PIT czy wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 lub 6 miesięcy.

Zanim sięgniesz po pożyczkę – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Co musisz wiedzieć, zanim sięgniesz po pożyczkę gotówkową?

1. Porównaj

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał pożyczki gotówkowej i nie obciążyć nadmiernie portfela, przed wyborem tej jedynej warto dokładnie porównać dostępne na rynku oferty, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  1. dostępne kwoty;
  2. maksymalny okres spłaty;
  3. Ich wyznacznikiem nie powinna być jednak wartość oprocentowania, lecz RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie obrazuje całkowity koszt finansowania;
  4. tempo wydania decyzji. Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na już lub na przysłowiowe wczoraj, koniecznie upewnij się, w jakim czasie pożyczkodawca wyda decyzję;
  5. dodatkowe udogodnienia. Możliwość spłaty pierwszej raty dopiero po 60 dniach będzie miłym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiej decyzji pożyczkodawcy.

2. Sprawdź kwotę miesięcznej raty

Decyzję o wzięciu pożyczki gotówkowej warto poprzedzić analizą swoich możliwości finansowych. Jeśli wybrałeś już tę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby, sprawdź, czy dodatkowa rata nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu. Jak to zrobić? Wykorzystaj internetowy kalkulator pożyczki gotówkowej. Większość pożyczkodawców udostępnia je na swoich stronach www. Po ustawieniu preferowanych parametrów (kwoty i okresu spłaty), dowiesz się, ile wyniesie kwota miesięcznej raty. Taka wiedza pozwoli Ci precyzyjnie ocenić, czy będziesz w stanie terminowo spłacać raty — bez uszczerbku dla innych zobowiązań finansowych.

3. Zawrzyj umowę tak, jak chcesz

Wiele instytucji finansowych umożliwia dziś złożenie wniosku pożyczkowego i sfinalizowanie procedury nie tylko w oddziale, ale także przez internet. Szybka pożyczka gotówkowa online to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.

Źródło:

https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

Exit mobile version