Site icon Sweetrush

Jak wkomponować zmywarkę w kuchnię?

Jak wkomponować zmywarkę w kuchnię?

Zmywarka jest niemal tak samo ważnym sprzętem, jak lodówka czy płyta grzewcza, a już na pewno wyjątkowo cenionym i pożądanym. Choć można się bez niej obyć, zmywając naczynia ręcznie, to jednak mało kto nie uwzględnia jej w planach, aranżując kuchnię. Nie da się jednak ukryć, że dodatkowy sprzęt bywa kłopotliwy. Dobrze, jeśli jest się na etapie urządzania kuchni, ale gorzej, kiedy zakupu zmywarki dokonuje się po dłuższym czasie. Co zrobić, by zmywarka nie rzucała się w oczy, nie psuła estetki pomieszczenia i po prostu dobrze wyglądała? 

Ładna zmywarka – jaką wybrać? 

Zmywarki należą do ulubionych i najbardziej popularnych sprzętów, a paradoksalnie, ich design nie należy do zbyt wyszukanych. Wynika to oczywiście z ich konstrukcji, którą można nieco porównać do pralek ładowanych od góry. Proste drzwi i panel sterowania to wszystko, co można na nich znaleźć. Wygląd zmywarek jest dość minimalistyczny jednak trudno nazwać je designerskimi urządzeniami. Dlatego też wiele osób ma problem z tym, jak wkomponować je w kuchnię, by mimo wszystko nie rzucały się w oczy. 

Prosty wygląd zmywarek ma swoje zalety – bez problemu wpasuje się ono w każdy styl aranżacyjny. Sporym zainteresowaniem cieszą się białe zmywarki, które – biorąc pod uwagę popularność białych mebli kuchennych – łatwo dają się wkomponować w wiele wnętrz. Równie często są wybierane zmywarki w kolorze INOX, czyli srebrnym. Oprócz kolorystyki pozostaje nam jeszcze dopasować wielkość sprzętu. Zależy ona od przestrzeni jaką dysponujemy oraz od naszego realnego zapotrzebowania. 

Zmywarka do zabudowy – czy warto? 

Sprzęty AGD do zabudowy cieszą się ogromną popularnością, głównie dlatego, że można je idealnie dopasować do reszty kuchennych mebli, mocując na nich takie same fronty. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają spójność, a także do małych pomieszczeń, w których każde załamanie ciągu barw wizualnie pomniejsza przestrzeń. Mała zmywarka 45 cm idealnie będzie pasowała do każdej kuchni – nie zajmie wiele miejsca, nie będzie się w ogóle odznaczała od mebli, a zmieni życie każdego domownika! 

Gdzie ustawić zmywarkę? 

Zmywarka powinna stać w pobliżu zlewozmywaka – wspólnie tworzą duet, który pozwoli na wygodne i komfortowe korzystanie z urządzenia. Takie rozwiązanie wydaje się najbardziej praktyczne i oczywiste. Biorąc pod uwagę, że pod blatem w okolicy zlewozmywaka zazwyczaj znajdują się szafki, a nie szuflady, zmywarka – mała, do zabudowy –  wkomponowana w to miejsce w ogóle nie będzie zwracała na siebie uwagi, wyglądając po prostu jak zwykła szafka.  

Jak ukryć małą zmywarkę do zabudowy? 

Aby mała zmywarka do zabudowy była niewidoczna, powinna posiadać taki sam front jak reszta mebli. Jeśli nie jest to możliwe – bo zakup zmywarki nastąpił np. dawno po zaaranżowaniu kuchni – warto przemyśleć nieco większe modyfikacje, np. zmiany niektórych frontów, co może stworzyć ciekawą kompozycję i nieco odświeżyć wygląd kuchni lub po prostu wymienić wszystkie fronty. Tylko w takim wypadku uda się idealnie wkomponować zmywarkę w wystrój kuchni, a przy okazji nadać pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru.  

Exit mobile version