Site icon Sweetrush

Jak przestać krzyczeć na dziecko?

jak przestać krzyczeć na dziecko

Czy musimy krzyczeć na nasze dziecko? W jaki sposób możemy przestać to robić? Z tymi oraz innymi pytaniami wbrew pozorom boryka się coraz większa liczba rodziców – nic dziwnego, w końcu z roku na rok coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak destrukcyjne działanie może mieć krzyk na psychikę dziecka. Ponadto zdają sobie oni sprawę, że również na nich ma to zły wpływ. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, w jaki sposób możemy przestać krzyczeć na nasze dziecko.

Pomocne audiobooki

Bardzo pomocne w tej kwestii mogą okazać się dwa tytuły, a mianowicie „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko audiobook” oraz „Gosposia prawie do wszystkiego audiobook”. Dlaczego akurat taka forma, a nie na przykład tradycyjna? Co prawda te same informacje uzyskamy  również w ich tradycyjnych, papierowych wersjach, jednak nie ma co się oszukiwać – audiobooki są po prostu wygodniejsze, gdyż bez problemu możemy z nich korzystać w czasie jazdy samochodem, treningu, lub też przy okazji, gdy zajmujemy się czymś innym, na przykład pracą.

Jakie są techniki, które mogą nam pomóc przestać krzyczeć na nasze dziecko?

Co do zasady istnieje wiele technik, które mają na celu pomóc rodzicom w wyzbyciu się negatywnych emocji. Zanim jednak do nich przejdziemy, to warto zastanowić się, skąd bierze się nasza irytacja. Często powodem naszego krzyku na dziecko jest:

Niestety, krzyk przynosi więcej szkód – może on prowadzić między innymi do tego, że dziecko będzie za wszelką cenę chciało pokazać nam swoją wartość, a jeżeli mu się nie uda, to może znacząco spaść jego własna samoocena. A przecież nie o to w tym chodzi, żeby je dodatkowo dołować. Dlatego też „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko audiobook” ma na celu pokazanie rodzicom technik, dzięki którym oni sami mogą rozładować nagromadzone pokłady stresu oraz pokazać jakie są techniki zastępujące krzyk. Dzięki ich zastosowaniu zyskują obie strony, a mianowicie rodzice są mniej zestresowani, natomiast dziecko, na które rodzic nie podnosi głosu, lepiej się uczy. Ponadto spokój i opanowanie w relacjach rodzic-dziecko, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy obojgiem z nich. A przecież każdy kochający dziecko rodzic chce mieć jak najsilniejsze relacje ze swoim dzieckiem.

Jak zmienić samego siebie i czy warto?

Jeżeli zaś chodzi o „Gosposia prawie do wszystkiego audiobook” to doskonale pokazuje on, że wcale nie musimy iść utartymi schematami i że jeżeli w czymś czujemy się dobrze, to warto nieco zmienić swoje życie właśnie pod kątem tego czegoś – i co najważniejsze – zmiany czasami są dobre, więc nie warto się przed nimi blokować. Przecież jeżeli chcemy przestać krzyczeć na nasze dziecko, to powinniśmy zacząć w życiu jakieś zmiany. Audiobook ten jest o tyle wygodny, że nie jest to typowy poradnik, a historia młodej kobiety, przed którą stoi kariera uzdolnionej doktorantki z dziedziny historii sztuki – lecz ona wybiera inną drogę, która sprawia jej niezwykłą przyjemność, a mianowicie zostaje ona gosposią domową. Musi również zmierzyć się ze swoim środowiskiem oraz problemami dnia codziennego. Można więc śmiało powiedzieć, że ten audiobook ma dwa plusy, gdyż po pierwsze pokazuje on, jak można radzić sobie z tak zwanym stresem dnia codziennego, po drugie jego słuchanie może być po prostu przyjemne, ponieważ historia młodej gosposi czasami jest zabawna sama w sobie.

Podsumowanie

Zrozumienie przyczyn, z powodu których krzyczymy na nasze dziecko, jest kluczem do zmian, jakie możemy wprowadzić we wzajemnych relacjach. Jeżeli już poznamy przyczyny, to łatwiej będzie nam zastosować odpowiednie techniki, dzięki którym wyzbędziemy się krzyku jako metody wychowawczej. Nie każdy jednak wie jak to zrobić – dlatego też warto sięgnąć po odpowiednie audiobooki, które pokażą nam stosowne techniki, dzięki którym przestaniemy krzyczeć na nasze dziecko, oraz będziemy mniej zestresowani.

Exit mobile version