Site icon Sweetrush

Jak powiedzieć mężowi o zdradzie?

Jak powiedzieć mężowi o zdradzie?

Małżeństwo to swoisty związek dwojga osób, którzy przysięgają sobie o dozgonnej miłości. Wówczas nie ma w takim związku miejsca na zdradę lub problemy z zachowaniem lojalności. Niemniej jednak często kobiety, które nie są szczęśliwe w związku uciekają się do zdrady. Tak więc jak powiedzieć mężowi o zdradzie?

Zdrada- jak porozmawiać o tym z mężem?

Nie da się ukryć, że zdrada jest jedną z najgorszych rzeczy, która może przydarzyć się w związku. Tak naprawdę małżonkowie zwykle bezgranicznie sobie ufają, a także wiedzą, że nawet w najgorszych chwilach mogą oni na siebie liczyć. Niemniej jednak, mimo zapewnień o swojej wierności i lojalności, niekiedy zdarza się, że bardzo ciężko jest w takich postanowieniach wytrwać. Często dzieje się tak za sprawą tego, że problemy w małżeństwie nie dają małżonkom zaczerpnąć oddechu, a dodatkowo skutecznie się one nawarstwiają. Co więcej, może zdarzyć się również szereg innych sytuacji, które z pewnością nie wpłyną korzystnie na całokształt związku. Życie niestety pisze różne scenariusze, a małżeństwa nie są tak kolorową bajką, jak może wydawać się to większości osób. Często może zdarzyć się tak, że żona nie czuje się już szczęśliwa w obecności swojego męża, a także nie czuje, że trwanie przy nim jest idealnym rozwiązaniem. Być może między małżonkami uwidaczniają się również różnice, które do tej pory nie były widoczne. Para przestaje się ze sobą dogadywać, a co za tym idzie próbuje uciec lub znaleźć szczęście gdzie indziej. Tak naprawdę może być to efektem przejściowego kryzysu w związku i w dalszym ciągu nie oznacza to, że uczucia pomiędzy małżonkami całkowicie wygasły. Niemniej jednak, może zdarzyć się tak, że żona przytłoczona problemami, a także brakiem porozumienia ze swoim partnerem zacznie poszukiwać ukojenia w ramionach innego mężczyzny. Wówczas dochodzi do zdrady, po której jednak najczęściej rozumie ona, że popełniła błąd, a miłość do męża nadal jest niezwykle silna. Męczące wyrzuty sumienia, które nie dają o sobie zapomnieć, skłaniają ją do tego, żeby porozmawiać ze swoim mężem. Niemniej jednak zdrada jest niezwykle bolesna, a rozmowa o niej z partnerem należy do jednych z najcięższych. Wymaga to bowiem wiele odwagi i co najważniejsze, umiejętności przyznania się do winy. Tak więc jak powiedzieć mężowi o zdradzie?

Jak powiedzieć mężowi o zdradzie?- przebieg rozmowy

Wyjawienie mężowi prawdy o tym, że żona dopuściła się zdrady z pewnością nie będzie należało do najłatwiejszych. Warto więc odpowiednio się do takiej rozmowy przygotować. Najlepiej przeprowadzić ją w zaciszu domowym, w momencie kiedy nic ani nikt nie będzie parze przeszkadzać. Co najważniejsze jednak, żona powinna wykazać się ogromną dozą zrozumienia, a także powinna całkowicie wziąć na siebie odpowiedzialność za popełniony czyn. Tłumaczenia, że to mąż i problemy w związku popchnęły ją do zdrady mogą jedynie znacznie pogorszyć sytuację. Warto więc skupić się na jak najdelikatniejszym przedstawieniu sytuacji, a także bacznie obserwować reakcję męża na kolejne wypowiadane słowa. Odpowiedzialność za zdradę w całości musi wziąć na siebie partnerka. Jeśli zależy jej na uratowaniu związku, powinna ona również jasno to mężowi zakomunikować. Warto zapewnić go o swoich uczuciach, a jednocześnie wyrazić skruchę i zrozumienie dla całej sytuacji. Co więcej, żona powinna przygotować się również na to, że jej ukochany może potrzebować znacznie więcej czasu na to, by oswoić się z zaistniałą sytuacją, a także na spokojnie przemyśleć i zdecydować, czy jest on wstanie żonie wybaczyć. Taka rozmowa z pewnością jest konieczna, a często zdarza się, że jest ona wstanie również oczyścić atmosferę między partnerami. Warto więc zebrać się na odwagę i szczerze porozmawiać o tym ze swoim mężem, a szanse na uratowanie związku zależą już od niego.

Exit mobile version